Búcsú Grand Rapidstől

2010. június 29., címkék: Rendezvény, peterdi dániel, sütő zsanett, Grand Rapids, pálfi zsuzsa, bölcskei gusztáv, kádár zsolt, gazdasági igazságosság, grand rapids, ökológia, református világközösség (rev)

Véget ért az immár 230 egyház 80 millió tagját képviselő Református Egyházak Világközösségének alakuló nagygyűlése. Az elmúlt tíz napban folyamatosan beszámoltunk az eseményekről, amelyek az új református világszervezet létrejöttét kísérték. Az alábbi összeállításban a magyar delegáció egy-egy tagjának benyomását közöljük, és ezzel veszünk búcsút a Nagy-tavak vidékétől.

Tíz éve indult újra az egyházi oktatás Majosházán

2010. május 11., címkék: dunamelléki egyházkerület, peterdi dániel, Gyülekezeti hírek, hálaadó istentiszetelet, papp kornél, református oktatás

Május 9-én istentisztelet keretében adott hálát az elmúlt tíz esztendő áldásaiért a Majosházi Református Általános Iskola közössége és a fenntartó egyházközség.

„Én örömem! Krisztus Feltámadt!”

2010. április 01., címkék: peterdi dániel, derencsényi istván, géresi róbert, húsvét, héder jános, Háttér

Ünnepi ruha, harangzúgás, fonott kalács és hímes tojás… Találkozások, szent misztérium, úrvacsora...Peterdi Dániel, Géresi Róbert, Derencsényi István és Héder János emlékeznek vissza húsvéti ünnepeikre.

Dencsházai reménytanoda

2010. március 29., címkék: dencsháza, református oktatás, peterdi dániel, reformátusok lapja, missziói központ (rmk), Háttér

Bedőlt kerítések, kerekes kutak, omladozó vakolatú házak mellett autózunk. A gazdaság „dübörgése” nem jut el 250 km-re a fővárostól, a sáros udvarokon csak néhány tyúk kapirgál. A télire felhalmozott tűzifa maradéka még várja a hűvösebb tavaszi napokat.

Izraelbe utazunk! – Velünk tartasz?

2010. február 13., címkék: izrael, peterdi dániel, Hírek

Felébredt-e már benned a vágy, hogy bejárd a Bibliából jól ismert események, történetek, életutak színhelyeit? Szívesen sétálnál a Getsemáne kertben, elcsendesedve a sziklánál, ahol Jézus elfogatása előtt imádkozott? Elmennél-e Betlehembe, a pásztorok mezejére és Jézus születésének barlangjához?

Összhangban Isten akaratával - megkezdődött a XIII. Zsinat zsinati tanácsának ülése Balatonszárszón

2009. november 18., címkék: zsinati tanács, áhítat, balatonszárszó, Hírek, peterdi dániel

Megkezdődött a XIII. Zsinat zsinati tanácsának ülése, amelyen Peterdi Dániel tartotta a nyitó áhítatot november 18-án, a Balatonszárszói SDG konferencia központban.